sobota, 6 grudnia 2014

A o takich Zwierzakach słyszeliście?

   Powiedźcie czym może się skończyć spotkanie kilkunastu kobiet w jednym wspaniałym miejscu, jakim jest Hotel Reymontówka ? Zaraz napiszecie pewnie że niczym dobrym..............i tu się mylicie. Nie dość, że dziewczyny nie pourywały sobie głów to jeszcze zrodził się im w tych głowach pomysł na wsparcie działań Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” z Rumi (klik ), która opiekuje się chorymi, niepełnosprawnymi i cierpiącymi z powodu biedy dziećmi z całego kraju.


 
Premiera książeczki Zwierzaki pocieszaki miała miejsce wczoraj, 5 grudnia i już 125 książeczek znalazło się w rękach ludzi, którym nie jest obojętny los potrzebujących dzieci.

Zwierzaki Pocieszaki


  Cały dochód ze sprzedaży książeczek trafi właśnie na konto fundacji, dzięki sponsorowi, czyli Hotelowi Reymontówka z Kościeliska, który ufundował w całości pierwszy nakład (1000 egzemplarzy).

  Co warto wiedzieć? Książka Zwierzaki pocieszaki to dziesięć rymowanych wierszyków. Każdy to historia z jednego zwierzaka, np. Liska Hipiska czy Kotka Kłopotka, która zwieńczona jest morałem.     Historia każdego zwierzaka to dzieło jednej blogerki. Ale spokojnie...  przeważnie zwierzęta nie były dobierane według podobieństwa charakterów. Przeważnie...
 A co to za wspaniałe blogujące mamuśki? Lepszych w sieci nie znajdziecie, z resztą sami zobaczcie:

        Monika Ludkiewicz Kasper (www.zawodkobieta.blogspot.com) ‒ inicjatorka projektu

        Honorata Dyjasek (www.sshadee.uchwycone-chwile.pl) ‒ inicjatorka projektu


        Anna Laurman (http://rysunkiannyl.blogspot.com) ‒ główna graficzka        Joanna Kania (www.roballowa.pl) ‒ graficzka i autorka


        Małgorzata Milian-Lewicka (www.ononaono.blogspot.com) ‒ redaktorka i autorka


        Katarzyna Targosz (www.katarzynatargosz.pl) ‒ autorka


        Ania Andrzejewska (www.przewijak.es) ‒ autorka

        Aleksandra Radomska (http://mamwatpliwosc.pl) ‒ autorka


        Karolina Klewaniec (www.cukromania.blogspot.com) ‒ autorka


        Marta Skrzypiec (www.matkaniewariatka.pl) ‒ autorka


        Magdalena Mrozek (http://www.matkawygodna.pl) ‒ autorka
        Karolina Lewandowska (http://mama-kubusia.pl) ‒ autorka 

a także Magdalena Makowiec (www.mamao.pl) - projekt strony i wdrożenie   Każda sprzedana sztuka to kolejne 29,99 zł na koncie fundacji (kwota jest minimum wymaganym do otrzymania książeczki, ale jest ona cegiełką, więc można wpłacać więcej...).
Zapraszam do polubienia Zwierzaki Pocieszaki .

ZDJĘCIA POCHODZĄ Z BLOGÓW AUTOREK, FAN PAGE I OFICJALNA STRONA  "Zwierzaki Pocieszaki" ORAZ FundacjI  Pomocy  Dzieciom i Osobom Chorym ”Kawałek Nieba”

1 komentarz: